Vlakom počas leta aj do Dudiniec

Ako každý rok, aj tento rok pripravili Železnice Slovenskej republiky počas letných prázdnin špeciálne vlakové spoje za vyhľadávanými turistickými destináciami. Na trafikone tieto letné prázdniny po prvýkrát nechýbajú ani obľúbené dudinské kúpele. Každý víkend vďaka tomu môžete pohodlne vycestovať vlakom priamo do Dudiniec.

Nové letné vlaky za atrakciami na juhu Slovenska

Letné, respektíve sezóne vlaky, u železníc každoročne objednáva Ministerstvo dopravy SR. Vlaky premávajú počas víkendov počas letných prázdnim, respektíve niektoré už od júna. Tento rok ministerstvo po prvýkrát pridalo do zoznamu turistických atrakcií aj lokality na juhu Slovenska. Hlavnou úlojou vlakov je posilniť cestovný ruch vo vybraných lokalitách.

Trasa na juhu krajiny, ktorej súčasťou sú aj kúpele Dudince, je tohtoročná novinka. Trasa začína vo vlakovej stanici Zvolen a končí až pri naších južných hraniciach. Vlakom do Dudiniec sa vďaka tomu dostanete zo Zvolena a Krupiny. Vlak končí svoju jazdu v Štúrove, čím prepája dve vyhľadávané lokality kúpele v Dudinicach a kúpalisko v Štúrove.

Letné vlaky, mapa, zdroj: zrsr

Kúpele Dudince ponúkajú počas leta mnoho atrakcií

Kúpele Dudince sa hrdo pýšia najväčším počtom slnečných dní v roku. Bezpochyby tak ide o jednu z najlepších letných dovolenkových destinácii u nás. Príďte si aj vy vychutnať slnečné lúče v parku s príznačným názvom Slnečná lúka a nechajte sa rozmaznávať unikátnou dudinskou liečivou vodou. Vedeli ste, že rovnaká voda je už len vo francúzskom Vichy? Na rozdiel od nej, sa však za tou našou môžete dostať už za pár hodín cesty, najnovšie aj vlakom.

Či už sa rozhodnete pre jednodňovú návštevu dudinského kúpaliska alebo tu strávite dlhší pobyty, nudiť sa tu rozhodne nebudete. Okrem tradičných kvalitných služieb pripravili dudinské kúpele pre návštevníkov počas leta aj rôzny sprievodný program a množstvo podujatí. Neváhajte, vyberte si zo širokej ponuky pobytov v kúpeľoch Dudince a užite si toto leto v zajatí slniečka aj u nás na Slovensku.

Scroll to Top