Doprava mesta Dudince

Mesto Dudince leží na rozhraní Banskobystrického a Nitrianskeho kraja, vzdialené od okresného mesta Levice 29,8 km a od okresného mesta Zvolen 55,3 km. Mestom prechádza dopravná tepna I/66 a E77. V budúcnosti je plánovaná výstavba s R3, ktorá odkloní najmä tranzitnú dopravu. V rámci mesta je možné využiť medzimestskú autobusovú dopravu a osobnú dopravu zabezpečenú taxislužbami. Novinkou v meste je požičovňa bicyklov, elektobicyklov a kolobežiek v Turistickom informačnom centre Dudince. 

Historická časť mesta

Železničná doprava

Železničná stanica v Dudinciach sa nachádza na ulici Okružnej. V minulosti dopravnú sieť dopĺňala železničná trať Šahy–Zvolen. Napriek tomu, že Dudince majú aj vlastnú železničnú stanicu, od roku 2003 už osobné vlaky nejazdia.

Autobusová doprava

V rámci mesta Dudince dopravu zabezpečuje prevažne autobusová doprava medzimestských spojov, diaľkových a medzištátnych liniek. V meste sa nenachádza centrálna autobusová stanica, ale len menšie zastávky, a to: Dudince hotel Minerál, Dudince Kúpele, Dudince Porošin, Dudince Železničná stanica. Bližšie informácie ohľadom autobusovej a vlakovej dopravy nájdete na stránke: https://cp.hnonline.sk

Osobná doprava a taxi služby

Individuálnu prepravu osôb zabezpečujú dve súkromné taxi služby :

Doprava lietadlom

Najbližšie letisko sa nachádza v Bratislave alebo v Budapešti

Z letiska v Bratislave mestskou hromadnou dopravou alebo taxi službou na hlavnú železničnú stanicu. Odtiaľ rýchlikom smer Levice. Z Levíc autobusovým spojením do Dudiniec, zastávka kúpele. 

V meste Dudince nie je dostupná MHD.

Železničná stanica sa nachádza na ulici Okružnej, Dudince. 

Dudince sú vzdialené od Bratislavy 173 km. 

Scroll to Top