Kúpalisko Dudinka v Dudinciach

Letné termálne kúpalisko Dudinka je jednou z obľúbených atrakcií v meste Dudince nielen pre domácich, ale aj pre návštevníkov kúpeľov či turistov. Kúpalisko je otvorené v letnej sezóne od mája do septembra. Svojim návštevníkom ponúka bohatý program a animácie pre deti.

Dudinka

Lokalita termálneho kúpaliska Dudinka

Letné termálne kúpalisko Dudinka sa nachádza vo vzdialenosti 300 m od liečebných domov v areáli kúpeľov. Strážené parkovisko sa nachádza cca 150 m od vstupu do kúpaliska.

Typy bazénov na kúpalisku Dudinka

Letné termálne kúpalisko Dudinka má k dispozícii 4 druhy bazénov. Všetky druhy, okrem minerálneho bazéna, sú napúšťané obyčajnou vodou, ktorá je zohrievaná. Dudinská liečivá voda sa nachádza iba v minerálnom sedacom bazéne. 

  • rekreačný bazén – má dĺžku 25 m, šírku 12,5 m a hĺbku 1,30 m. Teplota vody je 26 – 28 °C.
  • bazén s vodnými atrakciami – v rámci bazéna sa nachádzajú atrakcie ako výjazd z tobogánu, rodinná šmýkačka či vodný kanál s tryskami. Teplota vody je 28 °C.
  • detský bazén – hĺbka detského bazénu je max. 0,4 m. Teplota vody je 30 °C.
  • minerálny bazén s dudinskou liečivou vodou (sedací) – hĺbka bazénu je 1,05 – 1,14 m. Teplota vody je 33 – 34 °C.

Aktivity a služby termálneho kúpaliska Dudinka

Návštevníkom je k dispozícii niekoľko stánkov a bufetov s občerstvením. Využiť môžu pohodlné ležadlá alebo si prestrieť vlastnú deku na tráve. V areáli kúpaliska sa nachádzajú záhradné šachy a detské ihrisko. O program sa starajú animátori, ktorí spestrujú čas najmä detským návštevníkom. Na kúpalisku Dudinka sa každoročne koná aj Otvorenie kúpaliska a Rozlúčka s prázdninami. Do areálu je zakázaný vstup so zvieraťom. 

Otváracie hodiny a vstupné

Otváracie hodiny

Otváracia doba kúpaliska Dudinka je rôzna v závislosti od mesiaca a dňa návštevy. Sezóna začína v máji, končí koncom septembra. V máji a septembri je kúpalisko zvyčajne otvorené od 10:00-17:00. Počas letnej sezóny je kúpalisko otvorené od rána do večera. 

Cenník kúpaliska

Cenník kúpaliska Dudinka sa líši v závislosti od veku osoby a dňa vstupu. Skupinové vstupy, alebo permanentky môžu byť za zvýhodnené sumy. Všetky vodné atrakcie v areáli kúpaliska, ležadlá, šatne a detská zóna sú bezplatné. Spoplatnený je vstup do minerálneho bazéna. Ten je prístupný len pre dospelé osoby a po dobu max. 30 minút. 

Adresa a kontakt

Adresa:
Kúpalisko Dudinka
Kúpeľná 106
962 71 Dudince
tel. +421 (0)45/550 49 50

Scroll to Top