Objavte slovenské Vichy – kúpele Dudince

Čo má spoločné malé kúpeľné mesto Dudince s luxusnými francúzskymi kúpeľmi Vichy? Je to v prvom rade unikátna liečivá voda s veľmi podobným zložením. Kým však vo Francúzsku za pobyt v známych kúpeľoch Vichy zaplatíte obrovské sumy, v Dudinciach nemusíte siahnuť až tak hlboko do vrecka.

Zloženie a účinky liečivej minerálnej vody

Ojedinelá kombinácia oxidu uhličitého spolu so sírovodíkom lieči rôzne ochorenia súčasne. Dokáže liečiť ochorenia pohybového aparátu, srdcovo-cievne choroby, ale aj neurologické choroby. Liečivá voda v Dudinciach má veľmi podobné zloženie ako voda v kúpeľoch Vichy vo Francúzsku. Takéto zloženie vody v Európe už nenájdeme, preto ju radíme medzi najvzácnejšie vody na svete.

Kozmetika

Kto by nepoznal známu kozmetiku Vichy. Nájdete ju snáď v každej lekárni. Ale vedeli ste, že aj z dudinskej minerálnej vody sa vyrábajú kozmetické prípravky Balnea? Zakúpiť si ich môžete priamo v kúpeľoch na recepcii liečebných domov Minerál, Rubín, či Smaragd. Ide o rôzne prípravky ako šampóny, masážne gély, či hydratačné mlieka.

Vodu si môžete nabrať priamo z prameňa

Či už v slávnych kúpeľoch Vichy, alebo v tých slovenských, vodu môžete ochutnať a načerpať si ju priamo z prameňa. Dudinská voda je známa pod názvom vajcovka a to kvôli zápachu síry. Vyteká z pitných váz v kúpeľnom parku. Priaznivo pôsobí pri ochoreniach pečene, dny, osteoporózy, ochoreniach zažívacieho traktu. Vďaka prítomnosti lítia a horčíka pôsobí priaznivo aj pri niektorých psychiatrických ochoreniach. Ak vám ale zápach síry prekáža, ochutnajte z ďalšieho prameňa Slatinka bez obsahu síry a teda aj bez zápachu. Priaznivo pôsobí na žalúdočné a črevné ochorenia, ale aj na dnu, cukrovku a močovú sústavu.

Krásne prostredie kúpeľov

Nielen mesto Vichy sa nachádza v jedinečnom prostredí, ale aj kúpele Dudince prekvapia viacerými zaujímavosťami. Dudince sú najmenšie mesto Slovenska, situované na juhu, mimo hlavných ťahov, či priemyselných zón. Nespornou výhodou Dudiniec oproti kúpeľom Vichy je tiché prostredie, kde si naozaj oddýchnete. Tak neváhajte a vyberte si z bohatej ponuky liečebných či relaxačných pobytov už dnes.

Scroll to Top