Dudinský kúpeľný park má novú dominantu

Dudinský kúpeľný park prechádza postupne veľkou obnovou. V rámci rekonštrukcie sa dočkal aj novej dominanty – nadrozmernej sochy slnka.

Slnečná lúka 

Nová dominanta kúpeľného parku v Dudinciach je súčasťou časti parku s názvom Slnečná lúka. Autorom sochy je slovenský akademický maliar Jozef Kliský. Nerezová socha svojimi rozmermi (výška 5 metrov, priemer slnečného kotúča 2,5 m) aj odrazmi slnečných lúčov púta pozornosť už z diaľky. Už krátko po osadení sa z nej preto stala nová dominanta dudinského parku. 

Socha má symbolizovať slnko ako nebeské teleso a vznik nového života. Zároveň je socha rozdelená na 12 pomyslených častí – znamenia zverokruhu. Výber symbolu slnka nebol náhodný – mesto Dudince sa pýši titulom slovenské mesto s najväčším počtom slnečných dní v roku. 

Vynovený dudinský kúpeľný park s novou dominantou

Obnova dudinského kúpeľného parku prebieha vo viacerých fázach 

Cieľom obnovy dudinského parku, ktorý má rozlohu takmer 4 ha, je vytvoriť pre obyvateľov mesta, ale aj návštevníkov kúpeľov miesto na aktívny oddych. Projekt revitalizácie kúpeľného parku bol vytvorený ešte v roku 2017, pričom práce sú rozdelené na viacero fáz.

Scroll to Top