Podujatia v meste Dudince

Napriek tomu, že mesto Dudince je jedným z najmenších miest na Slovensku, ponúka obyvateľom a návštevníkom každoročný bohatý kultúrno-spoločenský program. Liečivá sila prameňov v Dudinciach sa každoročne začína prebúdzať v máji. V priebehu leta sa konajú podujatia dudinského kultúrneho leta. Jesenné obdobie je charakteristické vinobraním. Zimné obdobie ponúka tradičný vianočný program od Mikuláša až po januárové plesy.  

Väčšina kultúrno-spoločenských podujatí sa odohráva v sálach jednotlivých liečebných domov. V letnej sezóne sa podujatia konajú aj pod holým nebom v amfiteátri. O všetkých podujatiach informuje Oblastná organizácia cestovného ruchu Dudince.

Hotel smaragd

Prebúdzanie prameňov

Aj liečivé pramene v Dudinciach potrebujú prebudiť po zime a načerpať novú energiu. Podujatie pod názvom Prebúdzanie prameňov a koná v areáli kúpeľov za kultúrno-spoločenského programu. 

Hontiansky súdok

Súťaž Hontiansky súdok vznikla v roku 2010 ako súťaž amatérskych vinárov. Do súťaže sa zapájajú každoročne milovníci vína, amatéri ale aj profesionálny someliéri. Podujatie vzniklo najmä na pozdvihnutie ďalšieho pokladu okolia Dudiniec a regiónu Hontu – vína. Podujatie sa koná s podporou Kúpeľov Dudince a.s. 

Otvorenie kúpeľnej sezóny

Týmto podujatím sa tradične otvára kúpeľná sezóna v Dudinciach. Každoročne sa koná v máji, v priestoroch amfiteátra. Súčasťou podujatia sú vystúpenia slovenských hudobných skupín, rôzne folklórne vystúpenia, program pre deti ale aj pre dospelých. 

Dudinské kultúrne leto

Podujatie sa koná v priebehu letných mesiacov v mestskom amfiteátri. Súčasťou programu sú rôzne hudobné skupiny a interpreti. Na svoje si prídu dospelí aj deti. 

Dudinské vinobranie

V septembri sa koná v areáli kúpeľov podujatie Dudinské vinobranie, ktoré je zamerané na prezentáciu oblastných vín. Pre návštevníkov je pripravený bohatý kultúrny program, výborné regionálne jedlo, ochutnávka regionálnych vín a burčiakov a malý jarmok v podobe remeselníckych stánkov.

Plán aktuálnych kultúrnych podujatí si môžete pozrieť na oficiálnych stránkach mesta alebo na facebookovej stránke mesta Dudince.

Mesto Dudince je známe rôznymi podujatiami ako napríklad Otvorenie kúpeľnej sezóny v máji, Dudinské kultúrne leto a mnohé iné. Zistiť viac o podujatiach v Dudinciach

Niektoré podujatia sa v Dudinciach konajú každoročne. Patria medzi ne napríklad Mestský ples, Daruj deň svojmu mestu, Prebúdzanie prameňov v máji, Otvorenie kúpeľnej sezóny v máji, Dudinské kultúrne leto, ktoré sa koná v letných mesiacoch, Cyklistické preteky, Stavanie mája, Deň otvorených pivníc, Dudinské vinobranie, Katarínska zábava, Mikuláš a Dudinská zabíjačka.

Informácie ohľadom aktuálnych podujatí môžete nájsť na internetových stránkach Oocr Dudince alebo na facebookovej stránke mesta Dudince. Zistiť viac

Scroll to Top