Kúpele Dudince podali v roku 2021 až 100 000 vaňových kúpeľov

Hoci aj rok 2021 poznačila pandémia koronavírusu, kúpele Dudince nezaháľali. Tentoraz pre svojich kúpeľných hostí kúpele nemuseli uzavrieť svoje brány, a tak si klienti kúpeľov mohli užiť dudinskú liečivú vodu po celý rok, čo sa odzrkadlilo aj na pozitívnejších číslach oproti roku 2020.

Rok 2021 v kúpeľoch Dudince v číslach

Kúpele Dudince v roku 2021 privítali viac ako 13 700 klientov, pobyt hradený zdravotnou poisťovňou uskutočnilo v kúpeľoch 3700 poistencov. Podali viac ako 100 000 vaní s najväčším pokladom kúpeľov, a to dudinskou liečivou vodou.

Kúpele Dudince využívajú pri liečbe svojich pacientov okrem liečivej vody aj príjemnú klímu, liečbu slnkom a pohybom. Novinkou pre nadšencov pohybu je nový priestor medzi liečebným domom Smaragd a Rubín, ktorý vznikol priestor pre šachistov a pribudli ruské kolky. V priestoroch hotela Minerál vznikla pre milovníkov cyklistiky nová úschovňa bicyklov.

Okolie kúpeľov poskytuje dokonalý oddych a relax. V lesoparku Búroš, či na novo vybudovanej Slnečnej lúke, si návštevníci kúpeľov mohli vychutnávať dostatok slnečných lúčov. Čo môže byť lepšie ako zabudnúť na starosti a odpočívať s knihou v ruke. Vedeli ste, že v roku 2021 bolo vo vynovenej knižnici bolo požičaných až 1400 kníh?

Novinky v kúpeľoch

Od roku 2021 kúpele Dudince začali využívať alternatívnu energiu prostredníctvom kogeneračných jednotiek. Zároveň začali využívať aj odpadové teplo na ohrev teplej vody. Vynovila sa aj celá kúpeľná promenáda, do budúcnosti je plánovaná rekonštrukcia chodby k minerálnym vaniam v hoteli Rubín. Kúpele Dudince zaviedli aj mnohé novinky v liečbe. Jednou z nich je SIS – super indukčný systém, ktorý pomáha pri liečbe odstraňovať bolesť.

Ak uvažujete nad výberom relaxačného a liečebného pobytu v kúpeľoch Dudince, neváhajte ani minútu. Príjemné prostredie, liečivá voda a mnohé novinky v kúpeľoch, robia z Dudiniec výbornú voľbu pre každého.

Kúpele Dudince sa tešili obľube aj počas roka 2021

Zdroj: www.kupeledudince.sk

Scroll to Top