Olympionici v Dudinciach

Počas liečebného pobytu v kúpeľoch Dudince v mesiacoch február a marec ste mohli zaznamenať v kúpeľoch aj slávne tváre slovenského športu. Každoročne sa totižto v rámci projektu Srdce pre seniorov stretávajú slovenskí olympionici v Dudinciach. Od februára do marca navštívilo kúpele 9 bývalých olympionikov.

Projekt Srdce pre seniorov v Dudinciach

Nadácia Slovenského olympijského a športového výboru sa venuje rôznym projektom, ktoré sú zamerané na šport. Projekt s názvom „Srdce pre seniorov” už šesť rokov spája bývalých športovcov a trénerov.

V spolupráci s kúpeľmi Dudince nadácia odmeňuje každoročne olympionikov za športovú činnosť liečebnými poukazmi. Odmena je určená pre športovcov a trénerov, ktorí Slovensko reprezentovali na európskych a svetových podujatiach. Vybraní olympionici v Dudinciach strávia niekoľko dní plných relaxu a závavy.

Tento rok si pobyt v kúpeľoch užívali známe športové mená ako bývalá gymnastka Zdenka Jánošová-Bujnáčková, bežec Dušan Moravčík, chodec Štefan Malík, futbalisti Anton Švajlen a František Kunzo či biatlonistka Marcela Pavkovčeková. Bývalí olympionici tak mali možnosť pospomínať si na svoju športovú minulosť a stretnúť sa s kolegami a priateľmi.

Pohyb v kúpeľoch Dudince ulahodí nielen seniorom

Kúpele Dudince liečia predovštetkým pohybové ochorenia. Unikátna dudinská liečivá voda patrí medzi najvzácnejšie vody na svete vďaka svojej vysokej mineralizácii a ojedinelej kombinácii oxidu uhličitého a sulfánu. Okrem vody klientov kúpeľov lieči aj príjemné prostredie kúpeľov s dostatkom slnečných dní v roku, čo podporuje aj športové vyžitie.

Ak preferujete nenáročný pohyb, nevynechajte prechádzky v okolí kúpeľov, spoznajte náučný chodník Dudinské travertíny v lesoparku Búroš či zacvičte si vo fitparku, ktorý sa nachádza neďaleko liečebného domu Smaragd . K dispozícii je i sport centrum v liečebnom dome Rubín, kde nájdete bowling, squash a stolný tenis. V blízkosti liečebného domu máte k dispozícii i tenisový kurt. V hoteli Minerál nájdete Slender štúdio.

Ak ste milovníkom cyklistiky, na pobyt zoberte aj dvojkolesového tátoša, ktorého v okolí Dudiniec istotne prevetráte. Výborným tipom na výlet v okolí Dudiniec je napríklad neďaleká Tesárska roklina.

Fitpark patrí k obľúbeným športoviskám v Dudinciach

Zdroj: www.olympic.sk

Scroll to Top